صفحه 64
همی خواهم از کردگار جهان شناسندة آشکار و نهان
معنی: از خدای بزرگ که آفرینندة جهان است و پنهان و آشکار جهان را می شناسد، می خواهم.
که باشد ز هر بد، نگهدارتان همه نیک نامی بود یارتان
معنی: خدا شما را از هر گزند و آسیب در امان نگه دارد و همیشه نیک نامی یار و یاورتان باشد.

صفحه 65
ندانی که ایران، نشست من است جهان سر به سر، زیر دست من است

معنی: نمیدانی که سرزمین ایران محل زندگی و حکومت من است، سراسر جهان گسترده زیر دست من و تحت
فرمانروایی من است.
همه یکدلانند، یزدان شناس به نیکی ندارنداز بد، هراس
معنی: مردم ایران در هر قوم و قبیله ای که هستند، خدای یگانه را پرستش می کنند و با نیک نامی از بدی و
پلیدی هراسی ندارند و یکدلند.
دریغ است ایران که ویران شود کنام پلنگان و شیران شود
معنی: حیف است که ایران از بین برود و محل زندگی پلنگ ها و شیرها شود. (محل زندگی و اشغال دشمنان
گردد)

چو ایران نباشد، تن من مباد در این بوم و بر، زنده یک تن باد
معنی: اگر قرار است ایران نباشد، من نیز نباید زنده باشم. نه تنها من، بلکه در این سرزمین کسی زنده نباشد بهتر

است. (با نبود سرزمین ایران، دیگر ایرانی وجود نخواهد داشت).
همه سر به سر، تن به کشتن دهیم از آن به که کشور، به دشمن دهیم
معنی: اگر ما یک به یک کشته شویم و در راه وطن جان افشانی کنیم و شهید شویم، بهتر از آن است که کشور
عزیزمان به دست دشمن بیفتد

معنی تمام اشعار کتاب فارسی پایه نهم - قسمت نهم

معنی تمام اشعار کتاب فارسی پایه نهم - قسمت هشتم

معنی تمام اشعار کتاب فارسی پایه نهم - قسمت هفتم

معنی تمام اشعار کتاب فارسی پایه نهم - قسمت ششم

معنی تمام اشعار کتاب فارسی پایه نهم - قسمت پنجم

معنی تمام اشعار کتاب فارسی پایه نهم - قسمت چهارم

معنی تمام اشعار کتاب فارسی پایه نهم - قسمت سوم

جهان ,محل ,معنی ,نامی ,زندگی ,نیک ,نیک نامی ,من است ,محل زندگی ,از آن ,ایران نباشد،

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

دیحیتال مارکتینگ همراه با عادل طالبی bamazze مطالب روز تیک تاک کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. معرفی خیریه تهران آموزش ساز دست نوشته های طلبه مهندس آوان دانلود دروس استاد سید محمد حسن رضوی معرفی بهترین برندهای لوازم آرایشی و بهداشتی